Atlas poškodených lesných drevín 1-2

Zúbrik, M., Kunca, A. a kol., 2019:   Atlas poškodení lesných drevín: hmyz a huby; Národné lesnícke centrum – Lesnícky výskumný ústav Zvolen, Zvolen, 242 str.

Galko, J., Zúbrik, M. a kol., 2018:    Invázne a nepôvodné druhy v lesoch Slovenska: hmyz – huby – rastliny; Národné lesnícke centrum, Zvolen, 142 str.

Dostupnosť Skladom
Kód: D01120
€48,40 €44 bez DPH €48,40 / 1 ks
Atlas poškodených lesných drevín 1-2
Účinne bez chémie
Účinne bez chémie
Naše ekologické riešenia vám zaistia zdravé prostredie a hodnotnejšiu úrodu.
Kompletná ponuka
Kompletná ponuka
Rozsiahli sortiment produktov a užitočného hmyzu.
Nadštandardný poradenský servis
Nadštandardný poradenský servis
Náš tím odborníkov je pripravený vám poradiť s kadejakým problémom.
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri objednaní tovaru nad 100 €.

Zúbrik, M., Kunca, A. a kol., 2019:   Atlas poškodení lesných drevín: hmyz a huby.  Národné lesnícke centrum – Lesnícky výskumný ústav Zvolen, Zvolen, 242 str.

V tejto knihe nájdete najhojšie a najnápadnejšie druhy hmyzu a húb, ktoré škodia v našich lesoch.

Kniha je druhým, doplneným vydávaním úspešnej publikácie, ktorá vyšla v roku 2008 a získala si obľubu v lesníckych aj nelesníckych kruhoch. Pôvodný zoznam, detailný a bohato ilustrovaný atlas bol doplnený o existujúce nové druhy, ktoré sa vyskytujú počas rokov prišli na naše územie, alebo boli označené za poslednú dobu. Kniha môže byť užitočná pre majiteľov lesov, ale aj pre arboristov, záhradkárov a priateľov prírody. Na viac ako 1 800 farebných fotografií s týmto atlasom fotografií 500 druhov hmyzu a húb škodiacich na lesných drevinách. Ako novinári robíme obsah porovnateľných porovnateľných farebných tabuliek, ktoré môžu byť viditeľné pre jednotlivé skupiny hmyzu a húb v prírode.

Galko, J., Zúbrik, M. a kol., 2018: Invázne a nepôvodné druhy v lesoch Slovenska: hmyz – huby – rastliny; Národné lesnícke centrum, Zvolen, 142 str

Autori knihy o nepôvodných a inváznych organizmoch v lesných ekosystémoch sú pracovníkmi Národného lesníckeho centra – Lesníckeho výskumného ústavu Zvolen. Kniha prináša charakteristiku vybraných druhov hmyzu, húb a rastlín, ktoré sú pre naše ekosystémy nepôvodné až invázne. V textoch sú informácie o regióne, kde je daný druh pôvodný, o prvom výskyte na našom území, o ohrozených drevinách, o spôsobe determinácie druhu ale aj o ochrane a obrane lesných ekosystémov. V časoch klimatickej zmeny bude takýchto druhov pravdepodobne pribúdať a ohrozenie pôvodných organizmov narastať.

Kategória: Odborná literatúra
Hmotnosť: 1.8 kg
? Zúbrik, M., Kunca, A. a kol., 2019: Atlas poškodení lesných drevín: hmyz a huby: 242 str
? Galko, J., Zúbrik, M. a kol., 2018: Invázne a nepôvodné druhy v lesoch Slovenska: hmyz – huby – rastliny: 142 str
Hmotnosť: 1800g
Jazyk: slovenský
Vydavateľstvo: Zvolen : Národné lesnícke centrum - Lesnícky výskumný ústav, 2019.